Koło emerytowanych pielęgniarek i położnych zaprasza na wycieczkę do Inowrocławia/Kruszwicy
WYCIECZKA DO INOWROCŁAWIA / KRUSZWICY 28.05.2026
Godz. 8,00 wyjazd do Inowrocławia – parking przy Wodociągach ul. Toruńska
Godz. 9,00 spotkanie z przewodnikiem w Inowrocławiu parking przed Kościołem NMP – Kościół Romański – ul. Plebanka 10
Godz. 9,00 – 9,30 zwiedzanie kościoła zewnątrz , wewnątrz płatne u kościelnego 50,00
Godz. 9,40 – 11,00 zwiedzanie miasta
- Rynek
- ul. Kr. Jadwigi
- wystawa solnictwa
- Instytut Prymasa Glempa
- wystawa askaukalis
- Muzeum szkła Huty „ Irena”
- godz. 11,15 – 12,15 Park Solankowy
obiad o godz. 12.45 – 13,45 przerwa obiadowa
Po obiedzie przejazd do Kruszwicy
Godz. 14,00 – 14,45 rejs statkiem Rusałka
Godz. 15,00 – 15,30 spacer po wzgórzu zamkowym w Kruszwicy i zwiedzanie Mysiej Wieży dla chętnych
Godz. 16,00 – 16,30 zwiedzanie Kolegiaty z zewnątrz SS Piotra i Pawła w Kruszwicy i powrót do Bydgoszczy
KOSZTY IZBY : OC, wynajem autokaru, opłata przewodnika 120,-/godz.+ vat 23%
KOSZTY UCZESTNIKA:
Obiad dwudaniowy 40,00 ( trzeba się zdeklarować przy zapisie )
Pijalnia wód 1.5,-
Rejs statkiem „Rusałka „- 30,-/os. ( trzeba się zdeklarować przy zapisie )
Muzeum szkła 15,-
Wejście do Mysiej Wieży 14,-/os.
Instytut , wystawa solnictwa, wystawa askaukalis – gratis
Wycieczka się odbędzie jeżeli będzie najmniej 30 osób. Proszę powiadomić koleżanki. Można zabrać członków rodziny.

