Koło emerytowanych pielęgniarek i położnych zaprasza na wycieczkę do Inowrocławia/Kruszwicy

Data publikacji: 18.05.2026

WYCIECZKA DO  INOWROCŁAWIA / KRUSZWICY   28.05.2026

 

Godz. 8,00 wyjazd do Inowrocławia – parking przy Wodociągach ul. Toruńska

Godz. 9,00 spotkanie z przewodnikiem w Inowrocławiu parking przed Kościołem  NMP – Kościół Romański – ul. Plebanka 10

Godz. 9,00 – 9,30 zwiedzanie kościoła zewnątrz , wewnątrz płatne u kościelnego 50,00

Godz. 9,40 – 11,00 zwiedzanie miasta

 - Rynek

 - ul. Kr. Jadwigi

 - wystawa solnictwa

 - Instytut Prymasa Glempa

 - wystawa askaukalis

  - Muzeum szkła Huty „ Irena”

 - godz. 11,15 – 12,15 Park Solankowy

obiad o godz. 12.45 – 13,45 przerwa obiadowa

Po obiedzie przejazd do Kruszwicy

Godz. 14,00 – 14,45 rejs statkiem Rusałka

 Godz. 15,00 – 15,30 spacer po wzgórzu zamkowym w Kruszwicy i zwiedzanie Mysiej Wieży dla chętnych

 Godz. 16,00 – 16,30 zwiedzanie Kolegiaty z zewnątrz SS Piotra i Pawła w Kruszwicy  i powrót do Bydgoszczy

KOSZTY  IZBY : OC, wynajem autokaru, opłata przewodnika  120,-/godz.+ vat 23%

KOSZTY UCZESTNIKA:

Obiad dwudaniowy 40,00  ( trzeba się zdeklarować przy zapisie )

Pijalnia wód 1.5,-

Rejs statkiem „Rusałka „- 30,-/os. ( trzeba się zdeklarować przy zapisie )

Muzeum szkła 15,-

Wejście do Mysiej Wieży 14,-/os.

Instytut , wystawa solnictwa, wystawa askaukalis – gratis

Wycieczka się odbędzie jeżeli będzie najmniej 30 osób. Proszę powiadomić koleżanki. Można zabrać członków rodziny.